Nihalersoy28 Nihalersoy28 01-01-2022 Matematik Cevaplandı Bir üretici, tarlasından aldığı 416 kg kuru fasulyenin yarısının bir kg 'ini 8 TL'den, kalanının bir kg'ni 12 TL'den satıyor. Fasulyelerin tamamını 14 TL'den sat- saydı üreticinin eline kaç lira daha fazla para geçerdi?