Cevap :

1 kg badem 70 TL

3 kg çekirdek 3×10=30

0,5 kg Antep fıstığı 60÷2=30 hepsinin toplamı

70+30+30=130 TL bu Ahmet in aldıkları toplam fiyatı

gelelim ali nin aldıklarına

Ali 0,5 kg badem 70÷2=45

1 kg Antep fıstığı 60

x kg leblebi

60+45=105

130-105=25

leblebi nin kg si 5 TL ise 25 TL ye 5 kg leblebi gelir 25÷5=5

EN IYI SECERSEN SEVINIRIM