1 kg badem 70 TL
3 kg çekirdek 3×10=30
0,5 kg Antep fıstığı 60÷2=30 hepsinin toplamı
70+30+30=130 TL bu Ahmet in aldıkları toplam fiyatı
gelelim ali nin aldıklarına
Ali 0,5 kg badem 70÷2=45
1 kg Antep fıstığı 60
x kg leblebi
60+45=105
130-105=25
leblebi nin kg si 5 TL ise 25 TL ye 5 kg leblebi gelir 25÷5=5
EN IYI SECERSEN SEVINIRIM