Cevap :
Cevap: 57 TL
Adım adım açıklama:
5 kg şeker 30 lira, 4 kg tuz 12 lira olan bu markette;
- 30 TL ÷ 5 kg = 6 TL (1 kg şeker)
- 12 TL ÷ 4 kg = 3 TL (1 kg tuz)
7 kg şekerin fiyatı;
- 7 kg x 6 TL = 42 TL
5 kg tuzun fiyatı;
- 5 kg x 3 TL = 15 TL
Elifsu toplamda 42 + 15 = 57 TL öder.
-E